به خارج هم كتاب ارسال می‌كنیم!

از همان شروع فعالیت جیره‌کتاب و سرویس‌دهی به مشترکین‌مان در سال 1383، تصمیم گرفتیم که امکان رساندن کتاب به دست علاقمندان خارج از کشور را هم فراهم نماییم. ارائه این سرویس همچنان ادامه دارد. امروز شما می‌توانید هم به‌عنوان خریدار کتاب و هم به‌عنوان مشترک جیره‌کتاب از ما کتاب دریافت کنید. جزئیات کار را در ادامه برایتان توضیح می‌دهیم:

چگونه می‌توانید کتاب‌های مورد نظرتان را برای ارسال به خارج از کشور به ما سفارش دهید؟

ساز و کار فنی وب سایت جیره‌کتاب در حال حاضر برای خرید ریالی و مدیریت سفارش‌های داخل کشور طراحی شده. بنابراین ما معمولا درخواست‌های دوستان خارج از کشور را به روش‌های غیرفنی‌تر، مثلا از طریق پست الکترونیکی یا ردوبدل پیام در سامانه‌های ارتباطی، دریافت و پردازش می‌کنیم.

شما همواره می‌توانید از طریق یکی از روش‌های ارتباطی زیر، مشخصات کتاب‌های مورد نظرتان را به ما اعلام کنید. جیره‌کتاب محدودیت خاصی برای تهیه کتاب ندارد. یعنی سفارش شما می‌تواند شامل کتاب‌های معرفی شده و موجود در بانک اطلاعات جیره‌کتاب باشد، یا حاوی درخواست کتابی باشد که جیره‌کتاب تابه‌حال آن را در مجموعه خود نیاورده است. در مورد کتاب‌های خارج از بانک اطلاعاتی‌مان، تلاش می‌کنیم که آنها را از طریق زنجیره توزیعی که با آن در ارتباط هستیم، برایتان تهیه و ارسال کنیم. اما همواره این "تبصره" را هم ذکر می‌کنیم که ارسال کتاب‌ها منوط به امکان تهیه آنها در بازار کتاب ایران خواهد بود.

راه‌های ارتباطی برای سفارش کتاب به ما از خارج از کشور به شرح زیر هستند:

  • نشانی پست الکترونیکی info@jireyektab.com
  • نشانی @jire_support در نرم‌افزار تلگرام
  • نشانی @jireyeketab در نرم‌افزار اینستاگرام

کتاب‌ها به چه روشی به خارج از کشور ارسال می‌شوند؟

جیره‌کتاب در حال حاضر سفارش‌های خارج از کشور را با استفاده از خدمات پست عادی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به نقاط مختلف ارسال می‌کند.

در این سرویس پست وزن هر بسته حداکثر می‌تواند 2 کیلوگرم باشد. بنابراین برای سفارش‌های سنگین‌تر، کتاب‌ها در چند بسته با وزن حداکثر 2 کیلوگرم بسته‌بندی و ارسال خواهند شد.

حساب و کتاب کار چگونه انجام می‌شود؟

مبنای محاسبات ما در هزینه سفارش‌ها ریال است. قیمت کتاب‌ها بر مبنای پشت جلد محاسبه شده و هزینه پست بسته‌ها نیز به آنها اضافه می‌شود (توجه داشته باشید که هزینه پست مشمول 9% مالیات ارزش افزوده نیز هست.)

در حال حاضر (بهار سال 1400) هزینه پست بسته‌ها به نقاط مختلف به شرح زیر است (منبع: ‌سایت شرکت پست جمهوری اسلامی ایران):

  • اروپا، از 1 تا 500 گرم: 75000 تومان
  • اروپا، از 500 گرم تا یک کیلوگرم: 110400 تومان
  • اروپا، از یک کیلوگرم تا دو کیلوگرم: 141300 تومان
  • آمریکا و کانادا، از 1 تا 500 گرم: 91800 تومان
  • آمریکا و کانادا، از 500 گرم تا یک کیلوگرم: 163200 تومان
  • آمریکا و کانادا، از یک کیلوگرم تا دو کیلوگرم: 212400 تومان

به چه صورت می‌توان هزینه خرید کتاب را پرداخت کرد؟

همانطور که اشاره شد مبنای کار جیره‌کتاب واحد پولی ریال (یا تومان) است. بنابراین اگر امکان واریز وجه ریالی از طریق روش‌های معمول بانکی داخل کشور را در اختیار داشته باشید، می‌توانید هزینه خرید کتاب را بصورت ریالی به حساب ما واریز نمایید.

اما در صورتی که امکان واریز وجه بصورت ریالی را نداشته باشید، جیره‌کتاب امکان محدودی برای دریافت وجه خرید کتاب بصورت ارزی در اختیار دارد. برای اطلاع از جزئیات این روش می‌توانید با تماس بگیرید.