شناسنامه محصول
جزء از کل
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

جزء از کل

(A Fraction of the Whole)
نویسنده: استیو تولتز ( Steve Toltz)
ترجمه: پیمان خاکسار
ناشر: چشمه
سال نشر: 1399 (چاپ 59)
قیمت: 105000 تومان
تعداد صفحات: 656 صفحه
شابك: 978-600-229-500-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 11 نفر
امتیاز كتاب:  (4.5 امتیاز با رای 8 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"هیچ‌وقت نمی‌شنوید ورزشکاری در حادثه‌ای فجیع حس بویایی‌اش را از دست بدهد. اگر کائنات تصمیم بگیرد درسی دردناک به ما انسان‌ها بدهد، که البته این درس هم به هیچ درد زندگی آینده‌مان نخورد، مثل روز روشن است که ورزشکار باید پایش را از دست بدهد، فیلسوف عقلش، نقاش چشمش، آهنگساز گوشش و آشپز زبانش. درسِ من؟ من آزادی‌ام را از دست دادم و اسیر زندانی عجیب شدم که نیرنگ‌آمیزترین تنبیهش، سوای این‌که عادتم بدهد هیچ‌چیز در جبیم نداشته باشم و مثل سگی با من رفتار شود که معبدی مقدس را آلوده کرده، ملال بود. می‌توانم با بی‌رحمی مشتقانه‌ی نگهبان‌ها و گرمای خفه‌کننده کنار بیایم (ظاهرا کولر با تصوری که افراد جامعه از مجازات دارند در تضاد است. انگار اگر یک ذره احساس خنکی کنیم از زیر بار مجازات‌مان قسر در رفته‌ایم)، ولی برای وقت‌کشی چه می‌توانم بکنم؟ عاشق شوم؟ یک نگهبان زن هست که نگاه خیره‌ی بی‌تفاوتش فریبنده است ولی من در مقوله‌ی زنان مطلقا بی‌عرضه‌ام و همیشه جواب نه می‌گیرم. تمام روز بخوابم؟ به محض این‌که چشم روی هم می‌گذارم، چهره‌ی تهدیدآمیز کسی که تمام عمر مثل شبح دنبالم کرده برابرم ظاهر می‌شود. فکر کنم؟ بعد از تمام اتفاقاتی که افتاده به این نتیجه رسیده‌ام حیف آن غشایی در مغز که افکار رویش حک می‌شوند ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 طلیعه اسدالهی:  فکر نمی‌کنم از این کتاب عالی‌تر باشه. که هست. ولی خوب این کتاب در نوع خودش بی‌نظیره. خوندنش رو به روانشناس‌ها توصیه می‌کنم. من کتاب رو هدیه گرفتم. شما می‌تونید به جیره سفارش بدین :)

 ریحانه شربی:  بی‌شک جزء پنج کتاب برتری که خوندم. عالیه. و به نظرم همه باید بخونن.

 پريسا آستانه:  این کتاب متن زیبا و روانی داشت که باعث شد تقریباً به سرعت تمامش کنم. قسمتهای فلسفی کتاب آنقدر کوتاه و در خلال داستان گنجانده شده بود که در اکثر مواقع خسته‌کننده و حوصله سربر نبود. پایان‌بندی کتاب هم خیلی خوب و مناسب بود و نویسنده به خوبی توانسته بود از پس جمع کردن داستان 650 صفحه‌ای‌اش بربیاید. در کل من به این کتاب به خاطر جذاب بودن، نثر روان، ترجمه‌ی خوب و طنز زیرپوستی جذابش نمره‌ی 4 از 5 می‌دهم.