بخريد و بخوانيد ...

زمانی که هم‌خانه‌ی داوینچی بودم (بچه‌محل نقاش‌ها - 1)

زمانی که هم‌خانه‌ی داوینچی بودم (بچه‌محل نقاش‌ها - 1)

نویسنده: محمدرضا مرزوقی 
ناشر: هوپا
سال نشر: 1398 (چاپ 10)
قیمت: 23000 تومان
تعداد صفحات: 152 صفحه
شابك: 978-600-8655-33-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب:  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب:

مانی و دوستانش در لابلای کاغذهای دایی سامان به دست‌نوشته‌ای برمی‌خورند که در آن دایی سامان به ملاقاتش با لئوناردو داوینچی اشاره کرده است. بچه‌ها تعجب می‌کنند، چون داوینچی 500 سال قبل از دایی سامان زندگی می‌کرده و منطقا این دو غیرممکن است همدیگر را دیده باشند. پس راز این دست‌نوشته چیست و چرا چنین یادداشتی در لابلای کاغذهای دایی قرار گرفته؟ بچه‌ها با کمی جستجو سرنخی پیدا می‌کنند که می‌تواند پرده از راز این ماجرای عجیب بردارد ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"در زندگی هرآدمی گاهی پیش می‌آید که آدم‌های بزرگی سر راهش سبز شوند. من خودم سر راه آدم‌های بزرگ سبز می‌شدم. یکی از این آدم‌های بزرگ "لئوناردو داوینچی" بود.

مانی این را لای دست‌نوشته‌های دایی‌سامان پیدا کرد و با خواندنش یاد شبی افتاد که با خواهرش پریسا، پسرخاله‌اش، محسن و دختر‌دایی‌اش، مینا به زیرزمین خانه‌ی مادربزرگ رفته بودند و دایی‌سامان را دیدند که داشت روی یک بوم سفید، رنگ‌بازی می‌کرد. واقعا رنگ‌بازی می‌کرد! نمی‌شد اسم دیگری بر آن کار گذاشت. یواش پشت ستون بزرگی پنهان شدند. دایی‌سامان یک‌بار گفته بود: "این ستون تنها تکیه‌گاه خونه است." و بعد با یک ضربه‌ی غرورآمیز کوبیده بود به ستون. انگار کسی به شانه‌ی رفیق قدیمی‌ای بکوبد که می‌داند می‌تواند تو هر شرایطی روی او حساب کند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!