شناسنامه محصول

هنر همچون درمان
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

هنر همچون درمان

(Art as Therapy)
نویسنده: آلن دوباتن (دو باتن)، جان آرمسترانگ (Alain de Botton, John Armstrong)
ترجمه: مهرناز مصباح
ناشر: چشمه
سال نشر: 1398 (چاپ 11)
قیمت: 40000 تومان
تعداد صفحات: 252 صفحه
شابك: 978-600-229-615-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب:  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب:

"هنر" چه فایده‌ای داره و به چه دردی می‌خوره؟! آلن دوباتن فیلسوف و جان آرمسترانگ، مورخ هنر، در این کتاب روش جدیدی را برای نگاه کردن به شاهکارهای هنری دنیا پیشنهاد می‌کنند. آنها معتقدند که آثار هنری می‌توانند برای بینندگان خودشان سودمند باشند و حتی خاصیت "التیام‌دهنده" و درمانی داشته باشند.
دوباتن استدلال می‌کند که آثار هنری شاخص‌هایی هستند که برای مدیریت فشارها و "حیرانی" زندگی روزمره می‌توانند به انسان امروزی سرنخ‌هایی بدهند و راه‌حل‌هایی را پیش پای او بگذارند … (توضیحات با تصرف و تلخیص از وب سایت آمازون برداشته شده)
فصل اول کتاب با عنوان "هنر به چه کار می‌آید؟" با این جملات آغاز می‌شود:
"دنیای مدرن، هنر را خیلی مهم می‌داند - چیزی نزدیک به معنای زندگی. شاهد این احترام و توجه را می‌توان خیلی جاها دید؛ افتتاحیه‌ی موزه‌های جدید، هدایت منابع چشمگیر دولتی به سمت تولید و نمایش هنر، تمایل حامیان هنر به افزایش دسترسی به آثار (به‌ویژه برای کودکان و گروه‌های اقلیت)، قدر و منزلت نظریه‌ی هنر آکادمیک و قیمت‌گذاری‌های هنگفت بازار هنر.
با وجود همه‌ی این‌ها، مواجهه‌ی ما با هنر ممکن است همیشه به آن خوبی که باید نباشد. شاید موزه‌ها و نمایشگاه‌های بسیار معتبر را با حالی بی‌تفاوت یا حتی گیج‌وگم ترک کنیم و احساس بی‌کفایتی به ما دست دهد و شگفت‌زده با خودمان بگوییم چرا آن تجربه‌ی تحول که منتظرش بودیم برای‌مان رخ نداد. طبیعی است که خودمان را سرزنش کنیم و فکر کنیم مشکل از نداشتن دانش کافی یا بی‌بهره بودن از ظرفیت احساسی لازم است.
این کتاب چنین استدلال می‌کند که مشکل عمدتا در شخص نیست، در شیوه‌ای است که نهادهای هنری به هنر فکر کرده، آن را می‌فروشند یا ارائه می‌کنند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!