بخريد و بخوانيد ...

مغالطه‌های پرکاربرد: 42 ترفند کثیف برای برنده شدن در بحث‌ها
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

مغالطه‌های پرکاربرد: 42 ترفند کثیف برای برنده شدن در بحث‌ها

(The Thinker's Guide to Fallacies: The Art of Mental Trickery and Manipulation)
نویسنده: ریچارد پل، لیندا الدر (Richard Paul, Linda Elder)
ترجمه: مهدی خسروانی (بازنویسی)
ناشر: نشر نو
سال نشر: 1398 (چاپ 6)
قیمت: 23000 تومان
تعداد صفحات: 167 صفحه
شابك: 978-600-8547-12-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 5 نفر
امتیاز كتاب:  (1 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب:

"فریب" بخشی از زندگی روزمرۀ انسان‌هاست. ما فریب می‌دهیم و فریب می‌خوریم؛ راست را دروغ و دروغ را راست جلوه می‌دهیم. جالب اینجاست که خیلی وقت‌ها حتی خودمان را هم فریب می‌دهیم و حقیقت را برای خودمان هم واژگونه می‌کنیم.
یکی از مهم‌ترین ابزارهای ما برای این خودفریبی‌ها و دیگرفریبی‌ها "مغالطه" است. به استدلال‌های نادرستی که برای اقناع خودمان و دیگران مورد استفاده قرار می‌دهیم "مغالطه" گفته می‌شود.
نویسندگان این کتاب در ظاهر می‌خواهند استفاده از مغالطه‌ها را به خواننده بیاموزند اما در واقع سعی می‌کنند او را با پرکاربردترین مغالطه‌ها که در دنیای سیاست و تبلیغات و ... مورد استفاده قرار می‌گیرند آشنا کنند تا هم خودش قربانی مغالطه‌ها نشود و هم از به کار بردن مغالطه‌ها در مقابل دیگران بپرهیزد.
در شیوۀ سنتیِ آموزشِ مغالطه‌ها، صرفاً اسم و تعریف مغالطه‌ها و مثال‌هایی از آنها را برای مخاطب بیان می‌کنند. نویسندگان این کتاب سعی کرده‌اند از شیوۀ عمیق‌تری استفاده کنند تا تأثیر بیشتری بر خواننده بگذارد: ربط دادنِ مغالطه‌ها به تلاش انسان برای تحقق منافع و امیال نامعقول.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 عليرضا (ماني) دواتگران:  پراکندگی محتوایی کتاب و نگاه سطحی و کم‌عمق نگارنده، خواندن آن را بیشتر برای پر کردن وقت خالی خواننده مناسب می‌سازد تا کسب دانش در زمینه‌ی موضوعی آن. مثالهای تماما همسویی که در کتاب آورده شده، سطح آن را از یک کار علمی به یک تریبون برای ابراز گرایش سیاسی تنزل می‌دهد.