بخريد و بخوانيد ...

آبشار یخ‌زده (مجموعه ماجراهای بچه‌های بدشانس - کتاب دهم)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

آبشار یخ‌زده (مجموعه ماجراهای بچه‌های بدشانس - کتاب دهم)

(The Slippery Slope)
نویسنده: لمونی اسنیکت (Lemony Snicket)
ترجمه: رضا دهقان
ناشر: ماهی
سال نشر: 1396 (چاپ 8)
قیمت: 16000 تومان
تعداد صفحات: 237 صفحه
شابك: 978-964-7948-88-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 3 نفر
امتیاز كتاب:  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب:

در این کتاب سه بودلر قهرمان از یکدیگر جدا می‌افتند. سانی در دست کنت الاف اسیر شده و مجبور است هر روز به غرغرهای او گوش بدهد و دستورهای ریز و درشت‌اش را اجرا کند. کنت الاف و همدستانش در یک کوهستان پنهان شده و به همین خاطر ویولت و کلاوس هم در آن منطقه شروع به جستجو می‌کنند تا بتوانند خواهرشان را از دست کنت الاف نجات بدهند ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"روزی یکی از آشنایان من شعری سرود به نام "راه کم‌رهگذر" و شرح مسافرتش از کوره راهی جنگلی را که گذر کمتر مسافری به آن می‌افتاد به زبان شعر نوشت. شاعر هنگام سفرش این نکته را فهمید که راه کم‌رهگذر جایی آرام و زیباست ولی زیادی کم‌رهگذر است و کم کم احساس دلشوره کرد، چون اگر در راه کم‌رهگذر اتفاقی می‌افتاد بقیه‌ی رهگذرها که در راه پررهگذر بودند صدای فریاد و درخواست کمک او را نمی‌شنیدند. شکی نیست که این شاعر الان زنده نیست.
کاش این کتاب هم مثل آن شاعر مرحوم در راهی کم‌رهگذر گم و گور می‌شد، همان‌طور که خود داستان هم در راهی در کوهستان مورتمین آغاز می‌شود که کمتر رهگذری پایش به آن‌جا می‌رسد، و در آب‌های خروشان رود استریکن پایان می‌یابد که کمتر رهگذری حتی به آن نزدیک می‌شود. این کتاب، برخلاف کتاب‌هایی که مردم می‌خوانند تا سرگرم شوند و از ماجراهای آدم‌های شاد و حیوانات سخنگو لذت ببرند، چیزی جز چند ماجرای دردناک و مصیبت‌بار نیست و آدم‌هایی که از شدت بدشانسی در این ماجراها گرفتار می‌شوند، بیش از آن ناامید و وحشت‌زده هستند که بتوان آن‌ها را آدم‌هایی شاد دانست، و در مورد حیوانات هم ترجیح می‌دهم هیچ حرفی نزنم و درعوض دوباره آرزو کنم این کتاب در راهی کم‌رهگذر گم و گور شود تا به دست هیچ خواننده‌ی بدشانسی نرسد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!