بخريد و بخوانيد ...

قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب: جلد 5 (قصه‌های برگزیده از قرآن)

قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب: جلد 5 (قصه‌های برگزیده از قرآن)

نویسنده: مهدی آذریزدی (Mehdi Azar Yazdi)
ناشر: امیرکبیر
سال نشر: 1399 (چاپ 67)
قیمت: 21000 تومان
تعداد صفحات: 232 صفحه
شابك: 978-964-300-169-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 4 نفر
امتیاز كتاب:  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب:

... قرآن کتاب قصه نیست، ولی چون برخی از احوال پیغمبران و سرگذشت دیگران از خوبان و بدان در قرآن آمده است این داستان‌ها را قصه‌های قرآنی نام گذاشته‌ایم.
دانشمندانی که درباره قرآن شرح و تفسیر نوشته‌اند تفصیل این قصه‌ها را از کتاب‌های مذهبی سابق و از آثار تاریخی و داستانی قدیم نقل کرده‌اند و هرجا که روایت‌ها اختلاف داشته داستان را با گفتار امامان و پیشوایان اسلام همراه کرده‌اند. بنابراین در برخی از این قصه‌ها آنچه در قرآن یا کتاب‌های اسلامی است با آنچه در کتاب‌های پیشین هست تفاوت‌هایی دیده می‌شود.
اما این کتاب که در دست شماست دارای تمام قصه‌های قرآنی نیست بلکه شامل قصه‌های مشهورتر و انتخاب شده است. همچنین قصه‌ها کلمه به کلمه با آنچه در قرآن یا تفسیرها و کتاب‌های دینی هست یکسان نیست بلکه بعضی قسمت‌ها کوتاه‌تر و بعضی دیگر بلندتر نوشته شده و بیشتر به روش قصه‌گویی نزدیک شده است. بنابراین نامیدن این کتاب به قصه‌های قرآن فقط برای توجه داشتن خوانندگان به ریشه قصه‌ها در قرآن است ... (برگرفته از متن "چند کلمه با بچه‌ها" در ابتدای کتاب)
اولین قصه کتاب با نام "حضرت آدم" با این جملات آغاز می‌شود:
"یکی بود یکی نبود. در آغاز خدا بود و غیر از خدا هیچ‌کس نبود. خدا فرشتگان را آفرید. و جهان را و زمین را آفرید. فرشتگان خدا را پرستش می‌کردند و خدا بر روی زمین گیاهان و جانوران را پدید آورد. در زمین آدمی نبود.
یک روز خدا به فرشتگان گفت: "می‌خواهم در روی زمین نماینده‌ای خلق کنم و از خاک آدمی بسازم که از همه جانداران داناتر و هوشیارتر باشد."
فرشتگان گفتند: "آیا می‌خواهی کسانی را خلق کنی که بر روی زمین فساد کنند و خون یکدیگر را بریزند؟ حال آنکه ما تو را عبادت می‌کنیم؟"
خدا گفت: "من در کار خلقت انسان چیزی می‌دانم که شما نمی‌دانید و همین‌که او را آفریدم باید همه بر او سجده کنید."
پس خداوند تن آدم را از آب و خاک ساخت و از روح خود در آن دمید و آدم را زنده کرد. تمام فرشتگان به فرمان خدا بر آدم سجده کردند و آدم را گرامی داشتند؛ ولی ابلیس که یکی از فرشتگان نام‌آور بود، یاغی شد و از سجده خودداری کرد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!