شناسنامه محصول

محفل فیلسوفان خاموش

محفل فیلسوفان خاموش

نویسنده: ویتوریو هوسله (Vittorio Hösle)
ترجمه: کوروش صفوی (Kourosh Safavi)
ناشر: هرمس
سال نشر: 1396 (چاپ 5)
قیمت: 18000 تومان
تعداد صفحات: 280 صفحه
شابك: 978-964-363-119-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 12 نفر
امتیاز كتاب:  (2.5 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب:

کتاب مجموعه‌ی نامه‌هایی است که از ژانویه 1994 تا ژانویه 1996 میان دختری یازده‌ساله به نام نورا ک. و ویتوریو هوسله، استاد فلسفه دانشگاه اسن آلمان، رد و بدل شده است. پرسش‌های کودکانه نورا از جمله پیچیده‌ترین مسائل فلسفی است و پروفسور هوسله را وادار می‌سازد تا در میان این نامه‌ها دست در دست نورای کنجکاو و مبهوت از مسیر هزارتوی فلسفه بگذرد و برای پرسشهای او پاسخ بیابد. این دو در کنار هم محفلی رویایی و زیبا پدید می‌آورند که در آن، فیلسوفان بزرگی از افلاطون تا هانس یوناس درباره پروردگار، جهان هستی و راه صحیح زندگی سخن می‌گویند و به بحث می‌نشینند. این نامه‌نگاری‌های عجیب و غیرمعمول، در نهایت مجموعه‌ای را فراهم می‌آورد که در نوع خود نوشته‌ای مقدماتی درباره فلسفه به حساب می‌آید و ذهن افراد کنجکاو را به خود مشغول می‌سازد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 ماندانا اميرزاده:  nokteye mohemi ke nazare man ro jalb kard dar rabete ba moterjeme ketab ast KOUROSH SAFAVI dar zamineye tarjomeye ketabhaye falsafi besiar tabahor darad shayad mesle ARASH HEJAZI dar zamineye tarjomeye ketabhaye PAOLO.be nazaram be kharide ketabhai ba tarjomeye SAFAVI eghdam konid.merci

 طاهره حکیمی:  بیشتر احساس معارف و تعلیمات دینی میده ... اصلا فلسفه نیست که هیچ تازه به نظرم فلسفه رو بسیار به سخره و ساده گرفته و همش داره نظریات بزرگان فلسفه رو با توهم دین زیر سوال میبره … اصلا اصلا توصیه نمیکنم!