شناسنامه محصول

مخمصه
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

مخمصه

(Caught)
نویسنده: هارلن کوبن (Harlan Coben)
ترجمه: محمدعباس آبادی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 27000 تومان
تعداد صفحات: 452 صفحه
شابك: 978-600-182-153-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 4 نفر
امتیاز كتاب:  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب:

وندی تاینس، خبرنگار تلویزیون، با تعقیب متجاوزان جنسی و به دام افکندن آن‌ها در جلوی دوربین اسم و رسمی برای خود به هم زده. اما وقتی یک فعال اجتماعی به نام دن مرسر در دام او می‌افتد و با پرونده‌ی ناپدید شدن دختر هفده‌ساله‌ای در نیوجرسی مرتبط می‌شود، پیامدهای تکان‌دهنده‌ی آن باعث می‌شود وندی به غرایز خود در مورد انگیزه‌های اطرافیانش شک کند ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"می‌دانستم باز کردن آن در قرمز زندگی‌ام را تباه می‌کند. هر چند، اغراق‌آمیز و بدشگون به نظر می‌رسد و من هم زیاد اهل این دو چیز نیستم. در واقع آن در قرمزرنگ هیچ‌چیز تهدیدآمیزی نداشت. دری بود غیرمعمولی، چوبی و چهارقابه، از آن نوع درهایی که در محله‌های حومه‌ی شهری از هر چهار خانه‌ای سه‌تایشان از آن‌هاست. درهایی با نقاشی رنگ و رو رفته و دستگیره‌ای از جنس برنج مصنوعی و کوبه‌ای در وسط آن که هیچ‌وقت از آن استفاده نمی‌شد.
اما همچنان که به طرف آن می‌رفتم و نور تیر چراغ‌برقی از دور راهم را اندکی روشن کرده بود و دهانه‌ی تاریک کوچه مثل دهان بازی در مقابلم قرار داشت و آماده‌ی بلعیدنم بود احساس محکومیت به فنا وجودم را فراگرفته بود. هر قدمی را به سختی برمی‌داشتم، طوری که انگار از توی گل و لای چسبنده راه می‌رفتم. همه‌ی علائم معمول خطر قریب‌الوقوع در بدنم مشهود بود ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 الهه اميني:  عالی، قبل از هر توضیح دیگه‌ای باید بگم که کتاب فوق‌العاده جذاب و خواندنی است.
قبل از سفارش کتاب به قسمت نظرات نگاهی انداخته و دیدم هیچ نظر و امتیازی برای این کتاب ثبت نشده و فقط 1 نفر آن را سفارش داده بود. شاید اینجا کمی در اینکه سفارش را ثبت کنم یا نه شک کردم ولی مطمئنا تهیه‌ی این کتاب یکی از تصمیمات درست من بود.
این موضوع را هم باید اضافه کنم که توضیحات پشت جلد کتاب حتی یک سی‌ام محتوای کتاب را هم بیان نمی‌کند.
شاید قبول داشته باشید که کم پیش می‌آید کتابی را شروع کرده و از همان صفحه‌ی ابتدایی تا خود صفحه‌ی انتهایی آن جذاب و خواندنی و در مورد این کتاب پر از معما باشد، ولی در مورد مخمصه اینگونه بود. از آنجایی که چند جلد از سری کتاب‌های جک ریچر را نیز خوانده‌ام باید بگویم که مخمصه‌ی هارلن کوبن چیز بسیار دیگریست. البته سبک نوشتاری 2 نویسنده کمی با هم متفاوت است ولی به هر حال از کتاب کوبن خیلی بیشتر از کتاب‌های چایلد لذت بردم.