شناسنامه محصول

آینده‌نما؛ سفری به 2050: گزارشی کوتاه از پنجاه سال آینده
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

آینده‌نما؛ سفری به 2050: گزارشی کوتاه از پنجاه سال آینده

(Future Files: A Brief History of the Next 50 Years)
نویسنده: ریچارد واتسون (Richard Watson)
ترجمه: مرجانه سلطانی
ناشر: سوره مهر
سال نشر: 1395 (چاپ 1)
قیمت: 25000 تومان
تعداد صفحات: 496 صفحه
شابك: 978-600-03-0419-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب:  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب:

کتاب در یازده فصل به بررسی انواع و اقسام تغییراتی می‌پردازد که نویسنده پیش‌بینی می‌کند طی 50 سال آینده در زندگی و کسب‌وکار ما انسان‌ها بوقوع می‌پیوندد. عنوان فصل‌های کتاب زمینه‌هایی هستند که تغییر در آنها بررسی شده: "جامعه و فرهنگ"، "علم و فناوری"، "دولت و سیاست"، "رسانه‌ها و سرگرمی"، "پول و خدمات مالی"، "خودرو و حمل و نقل"، "غذا و نوشیدنی‌ها"، "خرید و فروش"، "بهداشت و درمان"، "مسافرت و گردشگری" و "کار و تجارت".
متن کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"هدف این کتاب گشودن پنجره‌هایی به سوی آینده و ترسیم نقشه‌های راهنماست. ایجاد رابطه‌ها و پیوندها مقصود دیگر آن است. در دانشکده بازرگانی دانشگاه هاروارد به کسی یاد نمی‌دهند که تمرکز بر توانایی‌های اصلی یا تخصص در یک صنعت خاص، با حذف سایر موارد نامرتبط، فرد را به جایی برساند که بتواند از آینده پیش‌بینی‌پذیر گرفته تا آینده‌ای نامعلوم، به شکلی معنادار، آگاهی کسب کند. همین‌طور، تمرکز بسیار دقیق بر مسائل به اصطلاح دم‌دستی و اولویت‌ها ممکن است بتواند فرد را به خوبی برای هفته آینده مجهز کند، اما متاسفانه برای آینده‌ای طولانی‌تر، مثلا هجده ماه بعد، آماده نخواهد کرد.
در نتیجه، این کتاب نگاهی ژرف به آینده نادیده، سفر به عمق و وسعت هرچیز با بی‌پروایی تمام و نهراسیدن از تنگنا و محدودیت، رها کردن ذهن جست‌وجوگر و درهم آمیختن انبوهی از اطلاعات گوناگون در قالب سناریوهای محتمل است. به دیگر سخن، این کتاب از حال می‌گوید و آنچه می‌تواند بعدا رخ دهد.
در اینجا به بیش از دویست ترند یا روند اشاره کرده‌ام که شاید برخی آن را زیاده از حد بدانند. موافقم، اما فراوانی اطلاعات در شرایط تنگی زمان و فرصت چیزی است که همه ناگزیریم در آینده به آن خو کنیم. به همین دلیل، تلاش شده با ارائه خلاصه‌ای از پنج روند اصلی در ابتدای هر فصل مطالب ساده‌تر شود، هرچند خود این کار باعث افزودن 55 روند دیگر شده است. بنابراین، مفید است سخن را با پنج موضوعی که مهم‌ترین محرک تغییرات ظرف پنجاه سال آینده خواهند بود آغاز کنیم …"

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!